Dvaatřicetiletého motorkáře na stroji honda srazilo v úterním podvečeru na křižovatce u kralupského Masarykova mostu auto. Řidičku, která vezla dvě děti, zřejmě nezastavila červená na semaforu.

Žena v peugeotu, s níž cestovaly děti ve věku devět a třináct let, mířila před osmnáctou Třídou Legií směrem k Mostní ulici. Do světelné křižovatky, na které chtěla zahnout doleva do Mostní ulice, ale podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého pravděpodobně přehlédla červenou.

A najela tam právě ve chvíli, kdy Mostní ulicí přijížděla motorka. „Následovala srážka,“ potvrdil Tichý.

Motorkář po nárazu přední částí auta spadl z hondy na silnici. Podle mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové měl poraněnou nohu. „Sanitka ho převezla na chirurgickou ambulanci,“ doplnila Janečková.

K následkům dopravní nehody patřily ještě škody na autě a motocyklu za šedesát tisíc korun.

Dechová zkouška na místě odhalila, že šestatřicetiletá řidička před jízdou nepila. Nehodu dále vyšetřují mělničtí dopravní policisté.

Provoz v Mostní ulici v Kralupech nad Vltavou nehoda úplně nezastavila ani ve chvíli, kdy motorkář čekající na záchranku ještě ležel na zemi vedle svého stroje. Levým jízdním pruhem směrem k mostu mohla pod dohledem kralupských strážníků auta dále jezdit.