Skoro sedmnáct set řidičů z Mělnicka by nemělo na začátku letošního roku sednout za volant. Nevyměnili si totiž řidičské průkazy, jejichž platnost skončila s posledním dnem loňského roku. Jde o typ průkazu vydaný v době od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004.

Nejlépe jsou na tom s výměnou starých řidičáků šoféři z neratovického správního obvodu, průkazy si jich tam nevyměnilo bezmála pět set, což je necelá pětina z celkového počtu.

Vedoucí tamní ho odboru správních činností a dopravy Ludvík Gottfried se ovšem domnívá, že už mnoho žadatelů k přepážkám nedorazí. „Může jít o starší řidiče, kteří už řídit ze zdravotních důvodů nemohou nebo se na silnice už neodváží. A pak může jít také o lidi, kteří se odstěhovali a nový řidičský průkaz si ještě v místě nového bydliště nevyřídili," řekl vedoucí odboru.

V obvodu kralupské radnice zůstalo také více než pět set průkazů nevyměněných. 
A Mělník hlásí ještě o sto víc. Vedoucí oddělení dopravy Renata Michňová si ale také velké iluze o tom, že by ještě řidiči stáli ve frontách, nedělá. „Myslíme si, že už je to skoro všechno. Lidé jsou dostatečně informovaní, kdo potřeboval, tak přišel," konstatovala.

Pokud se najde řidič, který si průkaz přeci jen loni zapomněl vyměnit, zaplatí navíc jen správní poplatek 50 korun.
S prošlým řidičským průkazem ovšem řidiči riskují , že od policistů vyfasují tučnou pokutu. Potvrdil to mluvčí mělnických policistů Václav Tichý. „Řidiči, který nemá alespoň doklad o tom, že o výměnu zažádal, hrozí pokuta do dvou tisíc korun," připomněl policista.