Na dlouhé silnici svažující se z mělnické části Chloumek k městu konečně přestanou mít řidiči těžkou nohu na plynu. Rychlost projíždějících vozů totiž v Kokořínské ulici začíná hlídat radar! Ve městě je po radaru Na Malém Spořilově už druhý. A další budou následovat.

„Nechceme z lidí tahat peníze, provoz ve městě ale musí být bezpečnější,“ vysvětlil radarový boom mělnický místostarosta Jaromír Kovářík.

Radar v Kokořínské ulici se nachází u přechodu pro chodce, přes který míří například rodiče s dětmi do místní školky. Silnice přitom vede z Chloumku dolů k městu táhlým svahem, který většinu řidičů svádí k rychlé jízdě.

Stejné je to i v další nebezpečné ulici, kde má stát třetí mělnický radar. Také Pražskou, vedoucí z centra města dolů k cukrovaru, se totiž jezdí příliš rychle. Podél ulice jsou přitom školy, nemocnice nebo dům dětí na mládeže. „Řešíme ještě přesné místo, kde bude radar stát, i všechna nezbytná povolení,“ řekl mělnický starosta Miroslav Neumann.

Čtvrtý, zatím poslední plánovaný radar, má stát v Mladoleslavské ulici ve Skuhrově, který patří k Velkému Borku. Přehledná a široká silnice na hlavním tahu od Mladé Boleslavi k Mělníku také patří mezi místa, kde řidiči kašlou na padesátku.