Říjen začal tragickou událostí, poblíž vlakového nádraží ve Všetatech srazil nákladní vlak na železničním přejezdu šestašedesátiletou ženu. Ta se snažila koleje přejet na jízdním kole ve chvíli, kdy byly spuštěné závory a blikala červená výstražná světla. Ani rychlý letecký transport do nemocnice už ovšem ženě život nezachránil.

Automatů je méně

V Neratovicích ubyla za poslední rok třetina výherních hracích automatů. Město by jejich současný počet nejraději zmrazilo obecně závaznou vyhláškou, ministerstvo vnitra však má pro snižování počtu herních zařízení pomocí právních předpisů přísná pravidla. Není proto zatím jasné, jestli Neratovickým jejich návrh projde.

Úroda vína je dobrá

Velké množství hroznů, vysoká cukernatost a minimum chorob, tak začátkem října shrnul letošní úrodu na vinicích mělnický vinař Luděk Vondrák. Podle dalších vinařů se prý v letošním, roce dařilo všem v regionu pěstovaným odrůdám. Úplně nejlépe na tom byly rané a kvantitativní odrůdy, jako jsou Modrý Portugal a Müller Thurgau, na keřích těchto odrůd se urodilo abnormální množství hroznů ve špičkové kvalitě.

Mládeži schází klub

Ve Mšeně se v říjnu konalo veřejné fórum na téma Desatero problémů města Mšena. Nejvíce lidí si přeje vznik klubu pro mládež, kde by bylo možné hrát společenské hry i pořádat preventivní semináře nebo zájmové kroužky. Na druhém a třetím místě se umístila se shodným počtem hlasů obnova historické cesty ze Šibence do Velkého Újezdu a zadržování vody v krajině.

Kly hlídá stráž

Průkopníky v oblasti řešení bezpečnostní situace v obci se stalo vedení Kel. Namísto obecní policie, jejíž provozování by obecní rozpočet vyšlo pořádně draho, se vedení obce rozhodlo uzavřít smlouvu s bezpečnostní agenturou. Hlavní prací obecní stráže je monitorování aktuální situace v obci a pomoc občanům.