A nový svazek povídek Poprask v sýrové uličce, která vyšla před pár týdny. „Je to velmi, velmi, velmi česká kniha," vyprávěl svým mělnickým fanouš-kům Robert Fulghum, jehož příběhy a eseje sestavil do sbírky český nakladatel tak, aby bavily české čtenáře. „Píšu jako obyčejně o obyčejných a občas i vážných věcech s lehkým srdcem a humorným nadhledem na věc," řekl spisovatel, který navštívil Česko podeváté.

Prahu už zná. Na letošním turné chce poznat další místa. A lidi. Možná se tak jeho fanouškové časem poznají v knize o Češích, jíž zamýšlí napsat.
Přes Listováním v Mělníku si z jeviště fotil plné hlediště. „Přišli jste se na mě podívat. I já na vás…" smál se Robert Fulghum a vyprávěl, že spisovatel tráví spoustu času sám.

Osamělí spisovatelé

Stejně jako jsou lidé osamělí při čtení knížek. „Spisovatel přemýšlí o tom, zda jsou lidé, kteří ho čtou, skuteční. A totéž si říkají čtenáři o spisovateli," řekl americký autor, který po představení strávil se svými mělnickými čtenáři dlouhé chvíle při autogramiádě. S knížkou v ruce se s ním setkal snad každý ze skoro pěti set návštěvníků.

Děj knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, která vyšla v Česku před pěti lety, se odehrává v tančírně Century v Seattlu. V podniku, kde se Robert Fulghum učil tančit tango.

Dveře k tangu

„Myslel jsem, že se tango nenaučím, ale zjistil jsem, že dveře nebyly zamčené, jen zavřené," vzpomínal před mělnickými fanoušky 
a zároveň tím představil i téma románu.

Turné Listování, na němž autor provází malý tým nadšenců vedený hercem Lukášem Hejlíkem, pokračuje až do poloviny července, kdy bude Robert Fulghum hostem mezinárodního fóra Meltingpot na Colours of Ostrava. Toho se zúčastní sto padesát ekonomů, politiků, vědců, designérů a filozofů z devatenácti zemí celého světa.