Symbolické kočárkové jízdy po náměstí se zúčastnila dvacítka kočárků. Účastníci si vyslechli krátký štafetový projev, u kterého se střídaly převážně ženy, které jsou momentálně na mateřské dovolené.

„Rodiče malých dětí vnímají to, že se vláda chystá zvýšit rodičovský příspěvek pouze rodičům dětí narozených až v roce 2020, nejen jako porušení slibu, ale také jako nespravedlnost. Řešení, které vyplynulo z posledního setkání koaliční rady, navíc porušuje zásadu rovnosti před zákonem, když ze zvýšení rodičovského příspěvku vyřazuje velkou část rodin, které splňují podmínky pro pobírání rodičovského příspěvku,” myslí si Lenka Máchová z Libiše.

„Je dobře, že ministryně Maláčová chce nadále prosazovat svůj původní návrh, protože ten představuje spravedlivé řešení pro všechny rodiny a žádnou nehází přes palubu. Doufáme, že na něm bude i nadále trvat,” dodala další z organizátorek akce Andrea Radvák Bartoníčková z Neratovic.

Přítomní rodiče si od své akce slibují, že inspiruje rodiče v dalších městech uspořádat podobný protest a že se rozhořčení, které u mnoha vyvolalo nedodržení původního slibu vlády, přelije ve veřejná vystoupení, která přimějí poslaneckou sněmovnu odhlasovat zvýšení rodičovské v původně slíbené verzi.