Její rodiče Petra a Václav tehdy předem nevěděli, že budou mít děvčátko, počítali proto i s tím, že by chlapeček dostal jméno po tátovi.

Leontinka je společenské dítě, které je nadšené z každé návštěvy. Hračky, které od Deníku dostala, ji sice těšily, za chvíli už ale byla zase u nízkého stolečku v obýváku, který je její jistotou při trénování chůze. Podle maminky Petry má už sedm zoubků a spí skoro celou noc. A ráda papá. Všechno, co dostane. Jejím prvním slovem také bylo ham.

Rodiče Leontinky se seznámili před jedenácti lety. V autobusu, kterým cestovali do školy. Václav jezdil z Dobříně u Roudnice nad Labem do Mělníka na stavební průmyslovku, v Horních Počaplech pak nastoupila každý den Petra. A o pár měsíců později už chodila na stejnou školu.

U řemesla zůstal jen osmadvacetiletý Václav, který pracuje u roudnické firmy jako projektant. Sedmadvacetiletá Petra byla před narozením Leontinky zaměstnaná v administrativě.

V bytě v Horních Počaplech jsou spolu už osm let, svatbu pak měli před čtyřmi lety. S miminkem nespěchali. Asi proto, že má Václav dva o čtrnáct let mladší bratry, a tak byl před lety doma trochu i chůvou.

Petra má tři sestry. Jestli bude mít Leontinka časem sourozence, zatím její rodiče neřeší. Na hry ale není sama. „Má čtyřletou sestřenici a jen o měsíc staršího bratrance. Když se od nich vracíme, pokaždé se pustí do něčeho nového, co u něho viděla, takhle začala například lézt,“ vypráví Petra.

K jejím zálibám patří zejména sport. Ráda jezdí na in-line bruslích a těší se, že si na jaře koupí kola a začnou s Leontinkou v dětské sedačce jezdit na výlety. Přímo v Horních Počaplech mají cyklistickou stezku, která vede podél Labe až do Mělníka.

Václava baví muzika. Hraje na kytaru v kapele Blueroom, která bude mít poslední únorový pátek koncert v mělnické Mydlárně.

„Hrajeme takový pohodový rock. Teď mám na muziku málo času, ale raději jsem s Leontinkou,“ říká.

Všichni Růžičkovi se prý asi v létě vydají autem k moři. Do Chorvatska by rádi jeli spolu se známými, kteří bydlí ve stejné vesnici. Ti mají také děvčátko, které v anketě Deníku Miminko roku 2011 uspělo. Malá Anička Rosová byla čtvrtá.