Na pozemku u fotbalového hřiště místní lidé podle starostky obce Marcely Čechové společně vysázeli patnáct dubů zimních. A dalšími stromy okrášlili okolí dětského hřiště v centru vesnice. Výsadbu podpořila Nadace ČEZ.

„Jakmile vyrostou a zkošatí, budou nás chránit před větrem od řeky a zároveň zakryjí i pohled na neratovickou chemičku, která leží na druhém břehu Labe," řekla starostka při výsadbě stromů, nazvané Zasaď si svůj strom.

„Chtěli jsme totiž do výsadby zapojit celé rodiny a hlavně děti, aby získaly pozitivní vztah k přírodě. Zvláště u dětského hřiště, kam si chodí hrát, budou mít své stromy stále na očích," připomněla Marcela Čechová. U dětského hřiště podle ní porostou javor babyka, javor mléč, katalpa trubačovitá, liliovník tulipánokvětý, jinan dvoulaločný a dva kaštanovníky jedlé.

Svůj strom si přišli zasadit i manželé Anna a Erik Borovičkovi: „Děláme to pro nás, pro naše děti, obec i radost příštím generacím, protože stromy vydrží na světě mnohem déle než my. A sem k Labi prostě paří," odpověděli na otázku, proč se společné výsadby zúčastnili.

S malým rýčem měl snahu se u dalšího dubu ohánět i nejmladší účastník dopolední výsadby, teprve tříletý Ondrášek. Jednou prý bude fotbalistou, a když bude hrát na domácím hřišti, tak bude mít svůj strom stále na očích.

Největší podíl na jeho výsadbě měli samozřejmě Ondrovi rodiče Květa a Roman Kormošovi. Na tabulce, která u jejich stromu stojí, je ovšem navždy uvedeno: Ondra Kormoš vysadil tento dub zimní L.P. 2015, 24. října.

U každého z dvaadvaceti vysazených stromů je v zemi 
v kovové patce usazený dřevěný hranol s gravírovanou cedulkou, na níž je uveden nejen název stromu, ale i jméno rodiny, který ho vysadila. A samozřejmě neschází ani datum výsadby.