Původní náklady na rekonstrukci pivovaru, který se má stát dominantou města a nalákat lidi zpět do centra, se pohybovaly kolem 320 milionů. Ceny stavebních prací i materiálů ale v současné době stoupají, a tak půjde o výrazně vyšší částku.

„Požádali jsme firmu Atelier 99, která má projekt na starosti, aby se vyjádřila k nárůstu nákladů a aktualizovala cenu rekonstrukce. Ta byla hrubě spočítána na 420 milionů korun bez DPH, a předpokládáme, že se bude ještě pozvolna zvyšovat,“ řekl na zasedání místostarosta Libor Lesák (ODS).

Kuba má nejtěžší formu mozkové obrny. Bez auta nemůže na výlet nebo na fotbal.
Kuba je uvězněn doma na invalidním křesle. Pomůžete mu získat větší auto?

Budova, která pochází z 19. století, se má proměnit v multikulturní centrum. Sídlit by tam měly městské muzeum, dům dětí a mládeže nebo základní umělecká škola. Záměr počítá i s restaurací.

Na rekonstrukci pivovaru má město připraveno 310 milionů korun. K tomu obdrželo 50 milionů dotace ze státního fondu podpory investic. Předpokládaným termínem dokončení prováděcí dokumentace na vnitřní prostory je letošní září. Na stavbu je vydáno i stavební povolení. Aby město nepřišlo o dotaci, musí být do konce tohoto roku alespoň rozpracované výběrové řízení.

V následujících pěti letech by se pak mohlo centrum Kralup nad Vltavou dočkat zásadní změny.