Otřes mozku, poraněné rameno a pohmožděniny! To jsou podle zpráv z okresního fotbalového svazu následky napadení rozhodčího po sobotním utkání v Horních Beřkovicích.

Domácí v duelu dvou celků ze spodních pater tabulky přeboru podlehli Lobkovicím 0:1. Rozhodčí Jan Börner, který měl být podle nich hlavním viníkem porážky, musel při odchodu ze hřiště čelit fyzickým útokům.

„Dostal úder zezadu do krční páteře, zavrávoral a poté se na něho vrhli další. Než se dostal ke své kabině, kopali ho a mlátili. Rozhodčí přivolal policii. Je to cukrovkář, měl zvýšený tlak i cukr. Když policisté viděli, jak je zhroucený, přivolali mu záchranku,“ popsal událost předseda komise okresních rozhodčích František Löffelmann. Potvrdil, že rozhodčí je po incidentu v pracovní neschopnosti.

Jeden z nejzkušenějších okresních sudích si proti sobě domácí tábor definitivně poštval v závěru utkání, kdy vyloučil gólmana Brůžu staršího. Už předtím přitom poslal předčasně ze hřiště jeho syna.

„Ještě na hřišti žádal kapitána, aby mu zajistil bezpečný odchod. To pochopitelně ten kluk přes veškerou snahu nezvládal. Sudí říkal, že něco podobného nezažil. Lidé prý byli nepříčetní, polévali ho pivem, plivali na něho,“ dodal Löffelmann.

Za nezvládnutí pořadatelské služby hrozí domácímu klubu značný postih. V souvislosti s útokem obdrželi okresní rozhodčí od svého vedení výzvu, aby kontrolovaliřádnézabezpečení odchodu hráčů a rozhodčího v souladu se soutěžním řádem.Počet inzultací rozhodčích je na Mělnicku dlouhodobě nechvalně vysoký a poslední dobou roste i jejich agresivita.

Zástupci Slovanu Horní Beřkovice slíbili vyjádření se k celému incidentu během úterý 4. května.