Tak nyní vypadá situace mezi Vysokou Libní a Byšicemi, kde dělníci opravují povrch vozovky a doprava je tam pomocí semaforů svedena do jednoho pruhu vpoměrně dlouhém úseku.

Téměř celý úsek silnice první třídy I/16 zMladé Boleslavi do Mělníka mezi obcemi Vysoká Libeň a Byšice je vsoučasné době buď vyfrézovaný, nebo tam již leží čerstvý asfalt. Oprava povrchu komunikace má trvat až do 9. listopadu. Právě do té doby tudíž řidiči musejí počítat somezením.

Červenou na semaforech údajně porušují hlavně řidiči nákladních vozidel. „Předjedou auta, která na červenou zastaví, a vjedou na staveniště vjediném průjezdném pruhu. Jenže se potkají sprotijedoucím autem, které pak musí uhnout do opravovaného pruhu, takže nám vjede například do čerstvého asfaltu. Je to hrůza!“ nadávají na nezodpovědnost řidičů dělníci.

Protože opravovaná silnice je hlavním tahem nejen mezi dvěma okresními městy, ale také pro velký počet nákladních automobilů, zvažují někteří řidiči, kudy místo objet, aby nemuseli hlavně vdopravních špičkách stát vdlouhé koloně. Nabízí se objížďka přes Košátky a Krpy. Policisté zDopravního inspektorátu Mělník však včera vByšicích, kde prováděli kontrolu projíždějících vozidel, varovali řidiče náklaďáků, aby místo neobjížděli. „Spodní cesta je totiž omezena pouze pro vozidla do devíti tun,“ upozorňoval jeden zpolicistů.