Koupi kralupské polikliniky v Nerudově ulici město zvažovalo, nakonec ale sto let starou budovu Kralupy nad Vltavou nekoupí. Ze sedmnácti zastupitelů přítomných na zasedání, kde se rozhodovalo i o poliklinice, hlasovali pro koupi pro pouze dva. Proti bylo dvanáct místních politiků a tři se hlasování zdrželi.

Majitelé budovy přitom původně požadovanou cenu čtyřicet milionů korun o dva miliony stáhli.

„Hlasujícím zastupitelům však ani tato snížená cena nepřišla jako adekvátní. Nemovitost by následně musela projít zásadní rekonstrukcí, jež by se vyšplhala takřka na dvojnásobek,“ stojí na webu města ve zprávě o posledním letošním zasedání.

Vlastníci nabídli polikliniku nejdříve městu, aby měli záruku, že bude v prostorách dále zachována zdravotní péče. Proběhla řada jednání, město ale nakonec s koupí nepočítá.

Na zasedání, kde se rozhodovalo o poliklinice, schvalovali zastupitelé také rozpočet na následující rok. Ten počítá s výdaji téměř 833 milionů korun, na straně příjmů byla částka výrazně nižší, schodek ale srovnají peníze zbývající z minulých let.

Mezi hlavní investice příštího roku patří například kruhový objezd na křižovatce ulic Mostní, Třída Legií a Třebízského za 18 milionů korun, na níž se bude město podílet spolu s krajem.

close Křižovatka Mostní, Třebízského a Třídy Legií před mostem v kralupské části Lobeček. info Zdroj: Deník/Petra Špitálská zoom_in Křižovatka Mostní, Třebízského a Třídy Legií před mostem v kralupské části Lobeček.

K dalším plánům patří úvodní etapa rekonstrukce veřejných ploch na sídlišti Hůrka za zhruba 19 milionů, rozvody na sídlišti Cukrovar za 24 milionů, rekonstrukce veřejného osvětlení ve městě za 14 milionů, stavební úpravy provozní budovy fotbalového stadionu V Olších za více než 13 milionů korun a další projekty.