Sedm dvacetiletých mladíků flámovalo po půlnoci před prodejnou s hračkami ve Vodárenské ulici. Když tam dorazili strážníci, dva z nich se rvali a další seděli na schodech mezi lahvemi, papíry a nedopalky. Strážníkům, kteří jim domlouvali, celou dobu sprostě nadávali. Pak se sebrali a mířili do centra města. Sotva ale strážníci odjeli, začala druhá rvačka. Po řešení sporu mládenci svorně odešli.

Podle ředitele mělnické městské policie Ladislava Hošmánka záhy sledovali strážníci na obrazovkách kamerového systému stejnou skupinku, jak po náměstí Míru rozhazuje pečivo. Pak náhle zhasla světla na vánočním stromě. „Jeden z nich totiž s osvětlením stromu manipuloval,“ vysvětlil Hošmánek.
Z náměstí mířila divoká parta Radniční ulicí k Jungmannovým sadům. Tam už na ně opět čekali strážníci. Když je mladíci zahlédli, rozprchli se všemi směry a snažili se utéct. Všechny výzvy, aby zastavili, byly marné. Strážníci dostihli alespoň dva z nich. „Jeden při běhu po vlhké trávě uklouzl a spadl na silnici. I po zadržení kladl aktivní odpor, a tak mu musela být přiložena pouta,“ řekl Hošmánek. Mladík přitom strážníkům stále sprostě nadával, vyhrožoval jim vlivnými známými i mafií a nakonec se je snažil napadnout.

Během toho se na místo vrátili další dva mládenci. Příliš vstřícní ale nebyli. Když měl jeden z nich podat vysvětlení, svérázně se přiznal k vypnutí stromu i pozdějšímu útěku: „Mám rád adrenalin a je pro mě zábava vám utíkat.“ Padla i další sprostá slova a výhrůžky: „Všechno si nahraju a seženu si tolik svědků, že se z toho…“

Pozvolna se naštěstí všichni uklidnili, divoký mladík se zbavil pout a kamarádi z mokré čtvrti zamířili domů. Tehdy už vánoční strom zase zářil. Ukázalo se totiž, že nedošlo k poškození, jen byl odpojen od elektřiny.

Podle Zachovala bylo po celou dobu patrné, že jsou muži pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Dechové zkoušky u nejvíce agresivních mladíků odhalily až jednu a půl promile.

Případ dospělých chlapů, kteří se chovali jako utržení ze řetězu, bude řešit ještě správní odbor mělnické radnice.