Škola v Pražské ulici se měla stát místem ostrých bitek dětí, situace se v minulém týdnu vyhrotila a prověřuje ji policie i mělnický orgán sociálně-právní ochrany dětí. Zatím nejsou známy závěry, zda jde o běžné potyčky, nebo může docházet i k šikaně. Jisté ale je, že klidné časy ve škole zatím nenastaly.

V prvním únorovém dni skončil zraněný žák z druhého stupně na pohotovosti, údajně po strkanici mezi dětmi. „O žádné vážné situaci nevíme," řekl Deníku ředitel školy Vladimír Škuta.

Chlapec se přitom necítil dobře, údajně měl dokonce po nárazu na chvíli ztratit vědomí. Podle matky, která byla po incidentu vyzvána školou k vyzvednutí syna, měli lékaři podezření na otřes mozku. „Zavolali mi, abych si syna vyzvedla kvůli menší strkanici mezi spolužáky. Nebylo mu dobře, tak jsme se vydali na pohotovost v Mělníku a nakonec jsme skončili na Bulovce v Praze. Syn je v domácí péči a má několikadenní klidový režim," uvedla matka chlapce.

Podle zjištění rodičů mělo být zraněnému žákovi před nedávnem vyhrožováno jinými dětmi zmlácením.

Jak potvrdila mluvčí města Mělníka Alena Matějčková, pracuje orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) s další stížností ze strany rodičů žáka navštěvujícího školu v Pražské ulici. „Evidujeme další, tentokrát telefonickou stížnost, na Základní školu Jindřicha Matiegky," uvedla Matějčková bez dalších podrobností.

Deník hovořil i s dalšími rodiči dětí navštěvujících školu v Pražské ulici, podle jejichž mínění už se agrese na půdě školy vymyká kontrole. Další článek připravujeme.

Mohlo by vás zajímat:

Na parkoviště v Bezručově ulici se vracejí auta. Rezervační systém už se plní

Na parkoviště v Bezručově ulici se vrátila auta | Video: Alena Hedvíková