„Máme nahlášených několik incidentů v mělnické základní škole Jindřicha Matiegky," potvrdil Deníku mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa, že případy se od posledního lednového pátku zabývá mělnická kriminálka. Zároveň situaci prověřuje také mělnické oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Že mezi žáky na základkách dochází ke sporům, není nic neobvyklého. Situace se ale může vymknout kontrole. Nestandardní agresivitu mezi dětmi v těchto dnech řeší ve škole v Pražské ulici.

Ředitel školy Vladimír Škuta vyloučil, že by šlo o šikanu, napadení s rasistickým nebo xenofobním podtextem. „Byly to standardní potyčky, které proběhly bez zranění," vyvrátil šířící se fámy, že ve škole došlo k vážnému ublížení na zdraví nebo napadení učitele.

Podle Škuty se škola snaží podobné situace řešit hned v zárodku, tentokrát se ale situaci standardním způsobem uklidnit nepodařilo. Ředitel připomněl, že část incidentů se odehrála mimo prostory školy, proto byly případy nahlášeny na policii.

Deník z několika zdrojů zjistil, že v některých případech o šikanu jít mohlo. Mezi dětmi začalo údajně kolovat video, kde se školáci mají domlouvat, koho v ten den zmlátí. Následně měli stejní žáci natočit video z napadení chlapce na záchodě, bitého doslova hlava nehlava.

„Kriminalisté pracují s několika videomateriály. Jsou v počátku prověřování, s ohledem na věk zúčastněných nebudeme sdělovat bližší informace," řekl policejní mluvčí Truxa.

Situací ve škole Jindřicha Matiegky se zabývá i její zřizovatel, jímž je město Mělník. „V úterý 30. ledna jsme obdrželi stížnost na postup vedení školy při řešení šikany žáků. Ve spolupráci se školou se snažíme vše vyřešit a dalším podobným incidentům zabránit," uvedl mělnický starosta Tomáš Martinec.