„Lovíme jak běžné ryby, tak i dravce,“ uvedl k závodům jeden z pořadatelů Aleš Hanek. Hlavním záměrem celé akce bylo zabavit děti. Zúčastnit se samozřejmě mohli i dospělí. Závod byl proto rozdělen do dvou věkových kategorií.

Letošních závodů se zúčastnilo devatenáct rybářů i rybářek. Podle organizátorů jde o průměrný počet přihlášených soutěžících. „Stalo se, že zde bylo například jen deset lidí, nebo naopak tolik, že jsme se sem málem ani nevešli,“ vzpomněl na minulé ročníky jeden z organizátorů rybářských závodů. Na udicích soutěžících mohli nejčastěji uvíznout kapři, amuři či štiky. Děti lovily na jeden prut – většinou na splávek. Nejmladším účastníkům bylo šest let. Dospělí, toužící po štice, zvolili třpytky. Žádná z ulovených ryb ale na pánvičce neskončila. „Všechny ryby vracíme po závodech vodě,“ poznamenali organizátoři.

Hodnocení úlovků probíhalo dvěma způsoby. Do celkového hodnocení se ovšem nezapočítávala každá z ulovených ryb. Limit byl 25 centimetrů. „S malými rybkami se nezabýváme. Máme takovou zkušenost, že každou chvíli někdo vytahoval z vody malé rybky a my jen zapisovali a zapisovali,“ uvedl Hanek, který se společně s Romanem Weinerem a Radkem Stejskalem podílel na organizaci rybářských závodů. Vítězem se tak mohl stát ten, kdo nachytal „nejvíce centimetrů“. „V dětské kategorii jsme navíc soutěžili také v tom, kdo chytí nejmenší rybu. Jednoduše jsme chtěli dát možnost i těm nejmenším,“ poznamenal Aleš Hanek.

V dospělé kategorii se naopak soutěžilo i v tom, kdo chytí rybu největší. Výsledky nakonec dopadly takto: v dětské kategorii zvítězil Martin Novotný, nejmenší rybku ulovil Jakub Adámek. Dospělým pak kraloval Adam Lukeš.

Celá sobotní akce byla pořádá pod záštitou Obecního úřadu Mělnické Vtelno, pod který Vysoká Libeň spadá. Spolek rybářů a přátel vody se svojí činností stará o zvelebování rybníka v obci. Kromě toho zde pořádá mnoho kulturních akcí pro nejmladší spoluobčany. Každoročně se stará i o organizaci rybářské taneční zábavy.