„Vypouštění ryb do Labe organizujeme tradičně dvakrát do roka, kdy zapojujeme také děti z neratovických základních škol. Ty se tak mohou dozvědět mnoho zajímavých informací nejen o životě ve vodních tocích, ale také o důležitosti šetrného přístupu k životnímu prostředí,“ vysvětluje Piotr Kearney, jednatel společnosti Spolana.

Tentokrát se vypouštění ryb účastnili žáci z neratovické základní školy Ing. M. Plesingera - Božinova. „Pro většinu dětí je nezapomenutelným zážitkem možnost vlastnoručně vzít rybu do ruky a vypustit ji do řeky,“ říká tamní učitelka Milena Novotná.

Do řeky bylo vypuštěno čtyři sta kilogramů ryb. Celkově už díky této ekologické iniciativě Spolany přibylo v Labi postupně téměř deset tun ryb. Všechny jsou přitom typické pro charakter labského toku. „Letos jsme spolu s dětmi do řeky vypouštěli zejména kapra obecného, líny, okouny nebo candáty,“ připomíná Alois Hádek, předseda Českého rybářského svazu Neratovice.

Podle mluvčího Spolany Pavla Kaidla pořádá společnost vypouštění ryb do řeky Labe vždy na jaře a na podzim. Součástí dne je i povídání školáků s rybáři, opékání špekáčků a vzdělávací soutěže, které organizuje Ekologické centrum v Kralupech nad Vltavou.