Na mělnické silnice by se měly po pěti letech vrátit radary. Řidiče s těžkou nohou na plynu by měly podle starosty Mělníka Ctirada Mikeše začít ukázňovat na začátku letošního léta.

Nepůjde ovšem ani tak o radary, jako spíš o několik u silnice napevno instalovaných schránek, kam nechá radnice náhodně přemisťovat jen jeden radar. „Řidiči tak nebudou tušit, v jakých místech zařízení zrovna je,“ konstatoval mělnický starosta a uvedl, že radar tak bude možné využít nejen stacionárně, ale na rychlost s ním budou moci dohlížet v jiných lokalitách města i mělničtí strážníci.

Ředitel Městské policie v Mělníku Ladislav Hošmánek tuto možnost přivítal. „Hlavní je, že nepůjde o systém založený na nějakých nástrahách, ale radar bude využit na komunikacích, kde je skutečně velký pohyb lidí,“ řekl před časem šéf strážníků.

Radar, který spolu se čtyřmi skříňkami stál zhruba 1,2 milionu korun, bude na motoristy dohlížet u mateřské školy v Kokořínské ulici a před základní školou v Pražské ulici.

„Jde o úseky, které se nám zdají nejvíce problematické. Určení dalších míst bude záležet na tom, jak se domluvíme s policií,“ připomněl starosta.

Radary v Mělníku měřily rychlost v letech 2008 a 2009, kdy je spravovala firma Czech Radar. Provoz měřičů však do městské pokladny přinesl tři miliony korun, zatímco firmě pětkrát tolik. Město jí proto vypovědělo smlouvu.

Opětovné měření město od té doby už několikrát odložilo. Naposledy v loňském roce, kvůli starostem s červnovými povodněmi.