Bolesti zubů po svátečních dobrotách mohou o Vánocích pořádně znepříjemnit život. Přímo na Mělnicku totiž lidé zubní pohotovost nenajdou, musejí vyrazit až do Mladé Boleslavi nebo Kladna.

Pcienty s bolavými zuby ošetří stomatologové mladoboleslavské zubní pohotovosti, která sídlí v budově záchranné služby v Laurinově ulici. Za devadesátikorunový poplatek se lidé bolesti zbaví o svátích i v sobotu a neděli od devíti do patnácti hodin.

V kladenské zubní ambulanci pacienty podle lékařky Tamary Sionkové ošetří o vánočních svátcích nepřetržitě až do 1. ledna příštího roku. „Od Štědrého dne do druhého svátku vánočního ordinujeme od 8 do 14 hodin, sedmadvacátého od čtrnácti do dvaceti hodin. V týdnu od osmadvacátého do jednatřicátého je ordinace otevřena od 8 do 16 hodin a na Nový rok od 14 do 20 hodin,“ uvedla pro Deník Sionková.

Na holičkách o Vánocích nezůstanou ani lidé s jinými zdravotními problémy. A cestovat nikam nemusejí. Mohou navštívit jednu ze dvou lékařských služeb první pomoci v okrese. Podle mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové zajišťují ambulantní ošetření dospělých v Mělníku lékaři záchranné služby v sídle záchranky v Bezručově ulici.

„Ordinační hodiny jsou o svátcích stejně jako v sobotu a neděli od 8 do 22 hodin, ve všedních dnech od 17 do 22 hodin,“ řekla Janečková ad připomněla, že pacienti mohou využít také pohotovost v kralupské nemocnici. Ambulantní ordinace v Kralupech nad Vltavou je otevřena ve stejných časech jako v Mělníku.

Hůř už na tom o Vánocích budou rodiče s malými dětmi. Nejbližší lékařské služby první pomoci pro děti jsou totiž v mladoboleslavské a kladenské nemocnici.