Místní sportovní hala bude v sobotu jedním ze třech v republice, kde se rozhoří boje celostátní ligy futsalu – sálové kopané. Pořadatelem turnaje je tým Fenixu, který se do nejvyšší soutěže vrací po jednoroční odmlce. Domácí při obnovené premiéře narazí na SL Prachatice a Univerzitu Zlín.

V soutěži startuje celkem dvanáct celků, které se v dlouhodobé části utkají dvoukolově každý s každým. Prvních osm si zajistí postup do následného play off, předposlední bude hájit prvoligovou příslušnost v baráži o udržení, poslední automaticky padá do příslušného krajského přeboru.

Neratovičtí nechtějí nechat nic náhodě. Jejich cílem je podle vedoucího mužstva Jindřicha Žemličky náročnou soutěž nejen udržet, ale dokonce si zahrát play off.

Před sezonou mladý tým nabíral zkušenosti mimo jiné i v utkáních s mistrem Ruska Koncentrat Nerjungri (1:9) a vítězem Poháru mistrů evropských zemí Dinamem Moskva (1:11). Dvakrát si zahrál s týmem futsalu FIFA Olympikem Mělník (2:8, 6:4). V rámci přípravného turnaje porazil Snopek Děčín (6:3) a prohrál se Strabagem Prachatice (3:4).

V sestavě týmu nadále vedeného hrajícím trenérem Martinem Brabcem nedošlo oproti minulé sezoně k zásadním změnám. Celkem slušně se uchytil novic Petr Lauda, ve velkém fotbale hráč Sokola Všetaty. Do Neratovic se vrátí soutěž hned o týden později 27. října a pak ještě v termínech: 24. listopadu, 8. prosince, 12. a 26. ledna. Fanoušci se tedy určitě mají na co těšit.