Čísla nezaměstnanosti na Mělnicku se v minulém měsíci o něco zlepšila. Oproti červenci, kdy mělnický úřad práce evidoval o 116 lidí bez práce více než v červnu, se jejich počty v srpnu opět o bezmála osmdesát snížily. Mírně se naopak zvýšila nabídka volných pracovních míst, zaměstnavatelé jich nabízeli o šestatřicet více.

Na každé pracovní místo nyní připadá v průměru 10,6 uchazečů. Nejvíce volných míst je už tradičně v dopravě. Zaměstnavatelé shánějí dvaatřicet řidičů nákladních automobilů, tři čtvrtiny pro tuzemskou přepravu a zbytek pro zahraniční transport. Velkou šanci na novou práci mají také kuchaři, těch poptávají rovnou dvacet. Zájem je ale i o i údržbáře, svářeče a elektrikáře. Dlouhodobě se podniky shánějí po specialistech na obsluhu obráběcích strojů, v nabídce úřadu práce jich je šestnáct.

Podle mělnického analytika trhu práce Josefa Slavíka evidoval úřad práce k poslednímu srpnu 4780 uchazečů o zaměstnání, což je o devětasedmdesát méně než na konci července. V srpnu úřad práce nově zaevidoval 499 uchazečů o zaměstnání, ve stejné době evidenci opustilo 576 lidí.
Dvanáct procent nezaměstnaných představují dlouhodobě lidé se zdravotním postižením.

Za poslední měsíc se podle Slavíka zvýšil počet nezaměstnaných absolventů škol a mladistvých. Pracovní úřad jich eviduje 321, na celkové nezaměstnanosti se tak podílejí skoro sedmi procenty.

Zaměstnavatelé v minulém měsíci nahlásili stovku nových pracovních příležitostí. Míra nezaměstnanosti klesla o jednu desetinu na 7,9 procent. Ve vesnicích a městech v mělnickém okrese se počet lidí, kteří jsou bez práce, už tradičně dost liší.

Nejmenší vesnice Mělnicka Kanina, která byla s mírou nezaměstnanosti desítky měsíců v nejvyšších hodnotách, se během srpna dostala se svými 26,3 procenty na třetí místo, hned za Spomyšl. První pozice nyní patří Tupadlům, kde míra nezaměstnanosti přesáhla třicet procent. Vysoká čísla nezaměstnanosti mělnický úřad práce eviduje také ve Zlončicích a Kadlíně.

Naopak v Lobči, Jeviněvsi, Všestudech a Kozomíně je počet nezaměstnaných lidí nejnižší v celém regionu.

Nejméně lidí bez práce je právě v Lobči, kde nemá uplatnění jen 4,3 procenta ekonomicky aktivních obyvatel. Další zmíněné vesnice s mírou nezaměstnanosti nepřesáhly hodnotu pěti procent.