Zvýšila se také nabídka volných pracovních míst. O jedno pracovní místo se nyní dělí 12 uchazečů. Volná místa nabízejí zaměstnavatelé například v dopravě.

Poptávka je hlavně po řidičích nákladních vozů. Uplatnění na trhu práce mohou nalézt například odborně vyučení cukráři, automechanici nebo mechanici.

Analytik trhu práce Josef Slavík uvedl, že počet lidí bez práce v květnu klesnul. „K poslednímu květnu evidoval mělnický úřad práce dohromady 4784 uchazečů o zaměstnání, což je o 117 méně než ke konci dubna,“ uvedl Slavík.

V květnu nově zaevidoval úřad práce pět set sedm lidí bez práce. Ve stejném měsíci evidenci opustilo 625 lidí.

Snížil se také počet nezaměstnaných absolventů a mladistvých. „V minulém měsíci úřad práce registroval 260 absolventů a mladistvých, což je o 46 méně než v předchozím měsíci,“ řekl Slavík a dodal, že na konci května nabízel úřad práce 411 volných pracovních míst, což je o 16 míst více než v dubnu.

Nově bylo v květnu nahlášeno 109 nových pracovních příležitostí a míra nezaměstnanosti klesla na 8,2 procent.

Z pohledu vesnic a měst v mělnickém okrese se počet lidí, kteří nepracují, velmi liší. S mírou nezaměstnanosti, která vysoko překračuje okresní průměr, se potýkají například v Kanině, Spomyšli, Býkvi, Medonosech, Dolní Zimoři nebo ve Vraňanech. V těchto obcích přesáhla míra nezaměstnanosti dvacet procent.

Naopak ve Všestudech, Nedomicích, Hostíně, Újezdci a Úžicích je počet nezaměstnaných lidí velmi nízký. Nejlépe jsou na tom už dlouhodobě Všestudy na Kralupsku. Tam nepracuje jen 4,8 procenta ekonomicky aktivních obyvatel.