Místostarosta města Vojtěch Pohl (Kralupy Nová Vlna) potvrdil, že radnice měla k dispozici znalecký posudek, který stanovil cenu objektu na 13,8 milionu korun. „Ačkoliv majitel pozemku Vladimír Matějček požadoval původně 15 milionů, nakonec půl milionu slevil,“ upřesnil.

Bude potřeba rekonstrukce tribuny

Na pozemku se nachází také budova, v níž se je restaurace, byt se samostatným vchodem a místnosti pro krátkodobé ubytování. Nedílnou součástí objektu je tribuna tvořená ocelovou konstrukcí, která bude potřebovat opravit. „Jsme si vědomi, že budeme muset investovat do rekonstrukce tribuny. Rádi bychom také opravili hlavní budovu a vrátili zpět ke sportovnímu využití,“ doplnil starosta Libor Lesák (ODS).

V klubu sportuje 150 dětí a 45 dospělých. Hřiště je tak plně vytížené především v odpoledních hodinách. Podle radního pro sport Luboše Truhláře (Kralupy Nová VLna) kapacita na všechny tréninky pomalu ani nestačí.

Masopustní průvod se uskutečnil v Kralupech nad Vltavou 5. února.
Podívejte se: Zabijačkové hody provoněly centrum Kralup. Město ožilo masopustem

Podle majitele areálu nebyla radnice jediná, kdo o hřiště projevil zájem. „Jako fotbalová rodina bychom byli rádi, aby zde fotbal nadále pokračoval," vysvětlil syn majitele objektu, Michal Matějček, který se stará o technickou stránku prodeje hřiště.

Město je ideální majitel, věří předseda  

Předseda FK Kralupy 1901 Luboš Černý již dříve Deníku řekl, že město by jako nový majitel bylo ideální. „Je to jediný způsob, jak fotbalový klub zachránit,“ doplnil Černý.

FK Kralupy 1901 patří mezi nejstarší kluby v Čechách. V současné době hraje krajskou 1. A třídu. V 70. a na konci 90. let se zde kopala třetí nejvyšší fotbalovou soutěž.