V ulicích Legionářů, U Tanku, Na Podhradí, Na Aušperku a Jaroslava Seiferta byly zahájeny stavební práce už na začátku tohoto týdne, za měsíc má následovat ještě Česká ulice. Podle mluvčí mělnické radnice Heleny Vyvřinové musejí být ulice úplně zavřené, aby byla v době revitalizace zajištěna v centru města bezpečnost a plynulost provozu. Na řidiče tam čekají značené objízdné trasy.

Práce v ulici Na Aušperku mají pokračovat až do 15. března, v ulici Jaroslava Seiferta do 10. května, v ulici Na Podhradí do 15. května, v ulicích U Tanku a Legionářů do 23. května a v České ulici do poloviny července.

Další dopravní omezení čeká řidiče v Šafaříkově ulici, kde se opravuje kanalizace. V úvodní etapě prací bude zavřena až do 10. dubna část ulice mezi křižovatkami s Kokořínskou a Požární ulicí. Během druhé etapy, k níž má dojít od 10. dubna do 29. května, následuje dsčást Šafaříkovy ulice mezi křižovatkami ulic Požární a Lhotecká. „Trasa objížďky vede ulicemi Máchovou, Nebeskou, Světickou, Lhoteckou, Mšenskou a Kokořínskou,“ uvedla mluvčí radnice Vavřinová.