Rozhodne druhé kolo senátních voleb, do kterého oba postoupili. To se koná příští pátek a sobotu.

Výsledky prvního kola ani jeden z kandidátů neslavil. „Čeká nás ještě velký kus práce,“ řekla Deníku Veronika Vrecionová, která prý bude v následujících dnech stále mezi lidmi. Stejně jako Milan Němec, který pohledem sportovce vidí druhé kolo senátních voleb jako nastavení, v němž se musí rozhodnout: „Týden, který zbývá do finále, nepromarním.“

V senátních volbách byla v osmadvacátém volebním okrsku, kam patří část Mělnicka a Prahy východ, účast 43,73 procenta.

Veronika Vrecionova
Narodila jsem se 8. září 1965. Vystudovala jsem gymnázium a obchodní fakultu na Vysoké škole ekonomické. Do ODS jsem vstoupila v době, kdy působila v opozici - na začátku roku 2005. Nikdy předtím jsem nebyla členem žádné jiné politické strany. Od roku 2006 jsem starostkou obce Přezletice. Jsem vdaná, manžel David pracuje jako investiční poradce, máme dvě děti, osmnáctiletého Jáchyma a jedenáctiletou Julii. Volný čas nejraději trávím s rodinou, do níž patří i naši domácí miláčci - tři psi a sedm koček. Mám ráda cestování, turistiku, práci na zahradě, četbu dobrých knih, návštěvy divadla či kina.
Milan Němec
Je mi 55 let. Mám dvě dospělé děti, dcera žije a pracuje v Anglii, kde vystudovala management, syn vystudoval elektrotechnickou fakultu a podniká v oboru. Mám pětiletého vnuka. Působil jsem jako učitel, zástupce ředitele školy a sportovní instruktor v Anglii, nyní jsem ředitelem základní školy. Absolvoval jsem odborné a jazykové stáže v Anglii, Irsku, Švédsku a Německu. Od roku 2002 jsem byl členem zastupitelstva města Mělník jako nezávislý na kandidátce ČSSD, od roku 2006 jako člen ČSSD. Od roku 2008 jsem radním Středočeského kraje pro školství a sport. Mezi mé zájmy patří basket, zimní sporty, cyklistika a rybaření.