Novým senátorem pro Mělnicko a Prahu východ bude v následujících šesti letech starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček (STAN). Rozhodli o tom voliči, kteří dorazili ke druhému kolu senátních voleb. O senátorské křeslo se ucházel společně s dosavadní senátorkou Veronikou Vrecionovou (ODS).

Jen několik desítek minut po uzavření volebních místností bylo zřejmé, že lepší karty přišly na ruku právě kralupskému starostovi, který si dokázal na svou stranu získat 63,64 procenta voličů. Pro Veroniku Vrecionovou jich přitom hlasovalo pouze 36,35 procenta.

Vítěz Holeček senátní volby sledoval ve společnosti volebního štábu Starostů a nezávislých v jejich sídle v pražském Podolí.

"Je tu se mnou i můj mini volební tým, který mi velmi pomáhal," řekl nový senátor, jenž neskrýval velké nadšení, které mu výsledky voleb přinesly.

"Výsledky vnímám velmi pozitivně, protože jsem vyhrál poměrně značně. Jsem rád, že jsem dokázal oslovit i voliče mých oponentů v prvním kole. A příjemné překvapení pro mě bylo, že mám největší podporu v Kralupech nad Vltavou. Moc si vážím toho, že na mě Kralupané nezapomněli, i když mnozí z nich říkali, že by mě raději do Senátu nevolili, abych zůstal v Kralupech starostou," připomněl s úsměvem Petr Holeček.

Pro Veroniku Vrecionovou bylo druhé kolo senátních voleb velmi náročné. Mohla za to především velká podpora pro Petra Holečka od ostatních kandidátů, pro které cesta do senátu skončila prvním kolem voleb.

"Pana Holečka podpořila většina našich protikandidátů. Podpořili ho Zelení, pan Huml i doktor Karen. A dokonce přímo i pan Babiš. Byla jsem vlastně sama proti všem. Bylo to celou dobu velmi komplikované, jen nevím, zda se všichni spojili proti mně nebo proti ODS. Bojovala jsem, co to šlo, ale byla to opravdu značná přesila," konstatovala po volbách Veronika Vrecionová, která se krátce předtím pokoušela několikrát dovolat svému nástupci, aby mu k jeho vítězství poblahopřála.

Účast voličů u druhého kola senátních voleb byla žalostně nízká. Zatímco v prvním kole k hlasovacím urnám dorazilo 32,34 procenta oprávněných voličů, ve druhém kole jich nepřišla ani polovina - 14,34 procenta.