Už druhý den kroužil v pondělínad Horní Vidimí a blízkými vesnicemi policejní vrtulník. Lesy pročesávaly týmy policistů a hasičů.
Osmasedmdesátiletá obyvatelka tamního domova seniorů odešla v neděli po poledni na procházku a od té doby se domů nevrátila.
Po Kateřině Štukové pátrají už od nedělního odpoledne policisté i kriminalisté z celého Mělnicka spolu s několika jednotkami profesionálních a dobrovolných hasičů.

„Do pátrání je zapojeno zhruba sto lidí, kteří procházejí poměrně nepřístupný terén, většinou v pěti až šestičlenných skupinách,“ řekla pro Deník mělnická policejní mluvčí Jana Žáčková a dodala, že lidé z vesnice ženu naposledy viděli v neděli kolem patnácté hodiny poblíž kapličky, která stojí na začátku obce směrem od Tupadel.

Nad vesnicí ještě hodinu po nedělní půlnoci létal vrtulník s termovizí. Potvrdil to vrchní policejní komisař Jiří Němec.
„Osádka vrtulníku kontrolovala zhruba jeden a půl kilometrový kruh kolem vesnice. V noci ale termovize není v lesním porostu tak účinná. Akce byla proto na několik hodin přerušena,“ vysvětlil Němec.

Patrání po nezvěstné důchodkyni se naplno rozjelo opět v pondělíráno, kdy letečtí policisté s pomocí mšenského kolegy znalého terénu znovu prověřili stejný okruh a začali pátrání rozšiřovat do větší vzdálenosti.

Seniorka, která byla už před téměř dvaceti lety zbavena svéprávnosti, chodila často na delší procházky, takže je možné, že mohla během neděle ujít i několik kilometrů.
„V době odchodu na sobě měla světle modré tepláky s bílým pruhem na stranách, barevnou zástěru a šedou mikinu. Je menšího vzrůstu, hubenější postavy a má šedé, krátce střižené vlasy,“ popsala ženu Žáčková a řekla, že policisté žádají občany, kteří by si ženy někde všimli, aby zavolali na linku 158 nebo na číslo mšenských policistů 974 876 750.