Silná vedra posledních dnů kosí i lidi na Mělnicku. K dalšímu kolapsu způsobenému právě letním počasím museli jet záchranáři ve středu po poledni do Mělnického Vtelna. Náhlá nevolnost tam zasáhla řidiče kamionu. Naštěstí stihl zastavit.

„Lékař měl podezření na kolaps z vedra,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Řidiči kamionu bylo zle a zvracel. Stěžoval si ještě na bolesti krční páteře, a tak ho záchranáři převezli na vyšetření na neurologické oddělení mělnické nemocnice.

Právě u řidičů kamionů jsou podle Janečkové v parných letních dnech kolapsy poměrně časté.

„V některých vozech zatím nemají žádnou klimatizaci, a tak jsou dlouhou dobu v rozpálené vydýchané kabině,“ nastínila příčiny mluvčí záchranářů.
Ke kolapsům z vedra, které mohou ohrozit zejména seniory, děti nebo lidi s různými nemocemi, přispívá i chabý pitný režim. „Správně bychom měli pít, i když právě nemáme pocit žízně,“ poznamenala Janečková.

Lékaři radí i omezit pobyt na přímém slunci, které může být nebezpečné.

Přímo na Mělnicku vyjížděli záchranáři ke kolapsům, způsobeným úmorným počasím, od začátku do poloviny týdne už čtyřikrát. Podle Janečkové ale statistika ukazuje, že jsou místní lidé poměrně odolní. Na jiných místech v kraji totiž červnová vedra sužují mnohem více lidí. Podle předpovědí počasí by horka měla pokračovat ještě v následujících dnech.