Novinka má podle ŘSD zrychlit a zároveň zklidnit dopravu. Osvědčila se například na už dokončeném úseku mezi Benešovem a Mirošovicemi. Mluvčí ŘSD Nina Ledvinová připomněla, že letošní doplnění třetího jízdního pruhu stálo pětasedmdesát milionů korun. „Zklidnila se tam doprava, podle řidičů i policistů,“ doplnila Ledvinová.

Aktuálně se pracuje na dalších silnicích, které se rozšíří na tři pruhy, v Jitravě u Liberce a na dvou trasách vedoucích od Jablonce nad Nisou do Kunratic a Rychnova. V nejbližší době jsou v plánu další čtyři úseky silnic, například mezi Úvaly a Kolínem. Hned po nich má přijít na řadu mělnická výpadovka. Přesný termín však mluvčí ŘSD neuvedla.

Na záběrech z fotopasti se objevila 4 nová vlčata.
Fotopasti zachytily na Kokořínsku nová vlčata

Silnice mezi Mělníkem a Velvary je místem častých dopravních nehod. Poslední z nich se stala ve středu ráno. Nedaleko Velvar havarovalo nákladní auto s přívěsem s naloženým pískem. Auto se převrátilo na bok a písek zavalil silnici. Ta byla celé dopoledne uzavřena a bagry překládaly písek na jiné vozy. Podle nepotvrzených informací nákladnímu vozu praskla pneumatika, proto havaroval. Loni na podzim se na této silnici stala i smrtelná nehoda.

Středeční nehoda náklaďáku s pískem u Velvar na silnici I/16
U Velvar se převrátil náklaďák, nehoda silnici zcela uzavřela