Teenageřiz Dolních Beřkovic, kteří tráví volný čas na skateboardu, už nebudou muset zdokonalovat svou jízdu na silnici.

V blízkosti potrubního mostu přes Labe, který spojuje Mlazice s Dolními Beřkovicemi, začala totiž výstavba nového skateparku.

Zastupitelé obce tento projekt projednávali už od loňského podzimu, kdy zvažovali, zda nebude taková investice plýtváním peněz. Nakonec ho však odsouhlasili. „Nejdříve jsme si s touto myšlenkou jen pohrávali, protože to není zcela levná záležitost,“ uvedla starostka obce Danuše Smolová.
Po oslovení firmy, která se zabývá výrobou vybavení skateparků, se ale zastupitelé nakonec rozhodli peníze na výstavbu nového parku vyčlenit.

Na vybudování hřiště o rozloze necelých osmi set metrů čtverečních schválili jeden a půl milionu korun. Pro stavbu použije obec peníze, které dostává od firmy ČEZ za ukládání odpadu.

Jenže s tímto využitím financí někteří lidé v obci nesouhlasí. „Myslím, že vklad peněz do takové věci je docela nesmyslné, protože stejně nebude mít velké využití,“ vyjádřil se jeden z tamních obyvatel, který si nepřál být jmenován.

Přesto, že se jedná o zálibu, které se věnuje jen menší okruh dětí, nebojí se vedení obce, že by zůstal park nevyužitý. „Ti, co se tomuto sportu v obci věnují, jezdí z kopečka, který vede od lékárny k hlavní silnici, což je pro ně hodně nebezpečné,“ vysvětlila rozhodnutí zastupitelů Smolová.
Na dohledu a údržbě prostor se vedení vesnice předběžně domluvilo se správcem, který má nedaleko budoucího hřiště chatu.

Bude stanoven provozní řád a občasný dozor. Obyvatelé nedalekého domu se ale obávají hluku. Tento problém se zastupitelé obce pokusí řešit jednostranným valem směrovaným ke vsi.

Plánovaný skatepark doplní řadu jiných sportovních ploch, které jsou obyvatelům Dolních Beřkovic k dispozici. Kromě dvou hřišť pro menší děti je ve vesnici vybudovaný také sportovní areál.
Prostory tenisových kurtů, vyasfaltovaného prostoru pro nohejbal a volejbal nebo fotbalové hřiště jsou místním obyvatelům přístupné od rána do večera.

ZUZANA DVOŘÁKOVÁ