Děti a teenageři z Dolních Beřkovic, kteří tráví volný čas na skateboardech, si už za pár týdnů vyzkoušejí nový skatepark.
Obec, která speciální hřiště pro skejťáky nechala postavit v blízkosti potrubního mostu přes Labe, čeká už jen na poslední dokončovací práce zhotovitelské firmy.

Sportovní areál pravděpodobně přiláká řadu nadšenců i z okolních měst a vesnic. Je totiž prvním takovým zařízením na Mělnicku.
V parku o rozloze téměř osm set metrů čtverečních dělníci instalují několik prvků, mezi nimiž je například minirampa, radius, nájezdový bang nebo grindbox.

Starostka Dolních Beřkovic Danuše Smolová uvedla, že na místě ještě scházejí lavičky a odpadkové koše. „Jsou tam už připravené stojany na kola, lavičky, koše tam doplníme už za provozu,“ vysvětlila Smolová.

Obec za prvky do skateparku uvolnila zaplatila jeden a půl milionu korun. Další náklady pak zaplatila za terénní úpravy hřiště. Použila přitom peníze, které dostává od firmy ČEZ za ukládání odpadu.

Už před zahájením prací se někteří obyvatelé vesnice obávali hluku. Zřejmě zbytečně. „Když jsou v parku děti, není hluk nijak výrazný. Uvidíme ale ještě, jaká bude situace za plného provozu,“ poznamenala starostka.

Bude–li rachot neúnosný, nechá radnice postavit jednostranný val směrovaný do vsi. Na dohledu a údržbě prostor se starostka předběžně dohodla se správcem, který má nedaleko hřiště chatu. Bude stanoven provozní řád a občasný dozor.

Kdy bude pro veřejnost slavnostně otevřen skatepark v Dolních Beřkovicích, závisí na počasí. Hlavně nesmí pršet.
Dělníci z firmy, která speciální prvky v areálu instaluje, odhadují dokončení prací na dva týdny. „Budeme se snažit mít to co nejdříve, záleží ale na počasí,“ řekl v úterý 10. listopadu jeden ze zaměstnanců firmy.

Dělníci na místě montují jednotlivé díly, které byly vyrobeny v dílně. Milovníci jízdy na skateboardech se už brzy mohou těšit na to, že si ve skateparku vyzkoušejí například jízdu na minirampě nebo grindboxu.

Skatepark doplnil řadu dalších sportovních ploch, které jsou obyvatelům Dolních Beřkovic k dispozici.
Vedle dvou hřišť pro menší děti je ve vesnici vybudovaný také sportovní areál. Tenisové kurty, hřiště ś asfaltovým povrchem pro nohejbal a volejbal nebo fotbalové hřiště jsou lidem přístupné po celý den.