Ve vedení Základní školy Jindřicha Matiegky v Mělníku dojde opět k zásadním změnám.

Bývalý ředitel školy Miroslav Jiřička, který po svém odvolání z funkce zastával post zástupce ředitele pro druhý stupeň, ze školy odchází. Jak uvedl pro Deník, přijal výhodnou pracovní nabídku.

„Končím k 1. říjnu,“ řekl Jiřička. Na jeho místo nastoupí učitelka Bedřiška Frundlová.

Výměnu zástupců potvrdil ředitel školy Vladimír Škuta. „Žádost Miroslava Jiřičky o ukončení pracovního poměru jsem dostal v pondělí. Naskytla se mu zajímavá pracovní příležitost, kterou by rád využil. Chtěl jsem mu vyjít vstříc, proto jsem ho z funkce uvolnil,“ vysvětlil rychlý zvrat ve vedení školy Škuta.

Externí firma

S příchodem nového ředitele Vladimíra Škuty do školy v Pražské ulici nenastaly žádné zásadní personální změny. Až na jedinou.
Zrušil funkci zástupce pro ekonomiku. „Tuto funkci jsem zrušil ihned po svém nástupu,“ uvedl Škuta. „Domluvil jsem se s paní ekonomkou, která současně vykonávala funkci personalisty, účetní či provozní, že na tyto práce převezmu externí firmu,“ dodal ředitel.

Nepokoje ve škole

Škola prošla velmi bouřlivým obdobím. V srpnu loňského roku radní odvolali Miroslava Jiřičku na základě výsledků šetření České školní inspekce.

Vedením školy tehdy byla dočasně pověřena učitelka Bedřiška Frundlová. Miroslav Jiřička se proti verdiktu radních odvolal k soudu, soudní spory u okresního i krajského soudu prohrál.

Teprve po ukončení soudních řízení mohl zřizovatel školy, kterým je město Mělník, vypsat výběrové řízení na post ředitele školy.