Podle Jiřího Hermana z oddělení správy majetku mělnické radnice práce spočívaly v kompletní obnově rozvodů elektroinstalace, vody, kanalizace, plynu, povlaků podlah a omítek. „Veškeré činnosti proběhly bez komplikací a zaměstnanci školní jídelny mají konečně důstojně zázemí,“ potvrzuje Jiří Herman s tím, že náklady činily přes 1,3 milionu korun a akce byla financována z rozpočtu města. Opravou prošly i zdejší toalety, šatna, výlevky, sklad pro přebytky potravin a byla vybudována nová kuchyň.

Renovace jídelny pro děti byla největší investiční akcí ve školách v Mělníku, která začala už o letních prázdninách. „Každý rok tam přichází další nová třída a už si nemůžeme dovolit pokračovat v takovém stavu. Doposud jsme měli výjimku s ohledem na hygienické předpisy,“ říká místostarosta Mělníka Milan Schweigstill.

V Cukrovarské letos přibyla už třetí třída dětí a každý další rok se bude počet žáků zvyšovat, dokud nebude naplněn celý první stupeň. „Výdejna prošla kompletní modernizací,“ uvedl Schweigstill s tím, že na stejné školní budově je ještě zapotřebí opravit plechovou střechu.