Základní škola v Dolních Beřkovicích se už za několik měsíců začne rozrůstat o další budovu. V ní budou umístěné tři nové učebny, šatna a tělocvična.

Stavba by měla být zahájena už letos v září a o rok později by měla být dokončena.

Starostka vesnice Danuše Smolová uvedla, že vznikne samostatná budova, která bude se současnou školou propojena bezbariérovým tunelem. V přístavbě vzniknou tři speciální učebny. V nich se budou školáci učit například výpočetní techniky, cizí jazyky nebo přírodních vědy.

„Navíc tam bude šatna pro devadesát dětí a také nová tělocvična,“ popsala Smolová a dodala, že náklady na projekt se pohybují okolo šedesáti miliónů korun.

„Čtyřiadvacet miliónů korun jsme získali ze středočeského Regionálního operačního programu,“ dodala beřkovská starostka a vysvětlila, že rozšíření školy ve vesnici potřebují. „Máme novou rozvojovou studii na třiapadesát nových domů,“ připomněla Smolová.

Chystanou přístavbu školy v Nádražní ulici, kde sídlí druhý stupeň, vítá také její ředitel Vladimír Juroška.

„Naše škola má kapicitu dvě stě žáků a v současné době ji navštěvuje téměř stodevadesát dětí. Vzhledem k tomu, že se vesnice stále rozrůstá, navýšení kapacity je důležité,“ poznamenal Juroška s tím, že velkým přínosem bude nová velká tělocvična, která ve škole dosud chybí.

Stavební práce podle ředitele chod školy nijak výrazně neovlivní. „Nová budova, bude pro školu velkým přínosem, a tak stavební ruch vydržíme,“ doplnil ředitel školy.

Devítiletou základní školu kromě místních školáků navštěvují také desítky dětí z několika okolních obcí, kde jsou základní školy pouze do pátého ročníku anebo tam školy scházejí.