Nezůstalo ale pouze u něj. Podle Jany Bitterové, spoluorganizátorky projektu Vnímej a tvoř, si děti užily i různé výlety. „Hodně jsme pracovali v Masarykově kulturním domě v Mělníku, děti také hrály různé hry, kdy například chodili po města a po vzoru dědečka měnili věc, kterou dostali. Bylo zajímavé pozorovat, s čím pak do mělnického kempu dorazily zpět,“ usmívala se.

Děti si v rámci mezinárodního projektu užily také několik výletů. Jedním z nich byl například výlet do Prahy, kde se ukázalo, že se děti hodně sblížily. Cestou zpátky se vzájemně učily od sebe některá slovíčka v jejich rodném jazyce. Navíc, čeští žáčci jsou na tom s anglickým jazykem nejhůře, tak jsme jim občas museli překládat. Ale postupně se ukazuje, že si docela rozumí. Navíc jsme měli estonský večer, belgický večer a pak i český večer. Aby účastníci viděli i ostatní kultury, jak to funguje jinde, jak se lidé chovají,“ vysvětlila. 

V pátek čekala na studenty rekapitulace toho, co se naučily a co si vyzkoušeli.

V mělnické čajovně ve věži se uskutečnila v pátek akce, která byla určena i veřejnosti. „Večer studenti předvedli to, co jsme celé dny probírali a zkoušeli. Zatančili si na náměstí a také stáli před čajovnou a měli na sobě cedulku s nápisem, která nabádala kolemjdoucí, aby se jich dotkli. Po doteku vydávali studenti různé zvuky,“ vysvětlila Jana Bitterová.

Mladí v čajovně vystavovali i svá díla, která vytvořili za dobu pobytu v mělnickém kempu. „Připraveny byly i videoukázky,“ doplnila Jana Bitterová.

Studenti si tak užili krásných deset dní zajímavých činností i výletů například do Prahy nebo na horu Říp. Navíc si každý z nich odveze s sebou domů i malý suvenýr v podobě vlastnoručně namalovaného trička, které si každý vyrobil v sobotu dopoledne, poté následovala přednáška mělnického fotografa, kterou si studenti opravdu užili.