Sedm článků a dvě fotografie vznikly především ze zážitků, které jim škola přinesla během uplynulých pár měsíců nového školního roku. Matyáš Hruška s Danem Beníškem se dokonce pustili do velmi kontroverzního tématu, který hýbe celou školou. Prezident totiž opustil školu a děti i učitelé se jen dohadují, z jakého důvodu to bylo. Na jeho místo nastoupil jeho zástupce Filip Klempíř.

Sabina Havířová a Hana Plicková si vzaly na starosti reportáž z probíhající přípravy školního zpravodaje a ještě přidaly text o návštěvě Národního muzea v Praze. Ondřej Prokeš se věnoval exkurzi na pobočce telekomunikační a hardwarové společnosti, kde jim byl představen nový projekt Chytré město, který brzy může v našich městech fungovat.

Jakub Sýkora psal o návštěvě Broadcomu a 3D tiskárně, kterou měli možnost vidět na další exkurzi v Praze. Lucie Molcarová se věnovala vánočnímu jarmarku, kterého se jejich škola aktivně zúčastnila první adventní neděli. A Adam Benda seznámil čtenáře s exotickou přednáškou o Thajsku, kterou děti navštívily v místním kulturním domě.

Zároveň si všichni mohli vyzkoušet nejen psychický tlak a stres těsně před končící uzávěrkou, než šel Robinsonův deník do tisku, ale také měli možnost pracovat jako grafici a editoři.