Potvrdila to ředitelka školy Věra Bavorová s tím, že kapacita přístavby bude devadesát míst. „Půjde buď o tři plnohodnotné učebny, nebo o tři oddělení družiny," vysvětlila s tím, že konečné rozhodnutí padne až na základě toho, zda obec získá na stavbu dotaci. Jestliže ano, v každé místnosti vznikne učebna pro třicet dětí.

Čtěte také: Rozhlasy už šíří novinky většinou jen na vesnicích

Nelahozeveský starosta Josef Kebrle připomněl, že plánované úpravy základní školy by měly stát zhruba deset milionů korun. „Tato částka je bez daně. Navíc ještě nemáme vybranou firmu, která přestavbu provede. To může s konečnou cenou také ještě zahýbat," upozornil a dodal, že projekt i veškerou další dokumentaci nutnou k zahájení stavby už má obec připravenou. Nyní čeká, zda a kdy bude vypsáno dotační řízení, v rámci něhož by se Nelahozeves mohla ucházet o příspěvek na vybudování přístavby.

Ve škole se v současnosti nachází pět místností s celkovou kapacitou 150 míst. Pro potřeby odpolední družiny však je kapacita každé místnosti na základě hygienických požadavků snížena o tři žáky. „Každé odpoledne musíme místnosti přeorganizovat, tato starost by nám díky přístavbě odpadla," uvedla Věra Bavorová.

Čtěte také: Po zimě jsou v ulicích měst metráky psích exkrementů