Vedle obvyklých prázdninových drobných oprav a vymalování tříd se někteří žáci mohou těšit na nové třídy a školní vybavení.

 

ZŠ Pšovka – nejen malování

„Vedle probíhajícího malování, úklidu obou školních budov a oprav štuků by po prázdninách měla být k dispozici nová multifunkční, možná i jazyková učebna,“ informoval ředitel mělnické Základní školy Pšovka Martin Kružica.

 

Všetaty – nová atletická dráha

„Probíhá výstavba atletické dráhy s umělým povrchem kolem nového hřiště, které bylo zhotoveno v první etapě rekonstrukce,“ uvedl ředitel Základní školy ve Všetatech Jiří Fabián. Druhou etapou je právě realizace dráhy. Celá investice přijde na jeden milion korun. Z větší části se na ní podílí město, z menší vlastní rozpočet školy. Místní žáci se dále mohou těšit na zavedení vody do všech tříd a úpravu sociálního zařízení v mateřské škole. „Z vlastních zdrojů financujeme projekt relaxačního hřiště pro účely družiny a třídy v přírodě,“ doplnil Fabián.

 

Nelení ani v ZŠ Generála Klapálka

Budova Základní školy Generála Klapálka v Kralupech, která v příštím roce oslaví kulaté výročí, rovněž dozná změn. „Proběhnou stavební úpravy na plášti budovy, opravy WC a také vymalování chodeb, které připomínaly spíše nemocniční provedení. Po prázdninách tedy budou zářit veselými barvami,“ sdělila našemu deníku ředitelka Dana Knöpfelmacherová.

 

V Neratovicích bude multimediální pracovna

Neratovická Základní škola v ulici 28. října také plánuje tradiční malování. „Vedle toho se dodělává nová multimediální pracovna. V hudební třídě bude po prázdninách nový nábytek,“ řekla zástupkyně ředitele Miloslava Lamačová.

Drobné opravy a malování budou v červenci a srpnu probíhat i na ostatních budovách základních škol na Mělnicku. Práce probíhají tak, aby byly hotové do konce letních prázdnin.