Proměnily se v jarní skřítky, kteří se na tuto velkou slavnost také náležitě vystrojili. V červených, zelených, žlutých a modrých tričkách, v čelenkách stejných barev a ve skřítkovských čepičkách vzbuzovali úsměv na tvářích všech, kteří parkem v tuto dobu procházeli.
Když se roztančená víla Květinka dozvěděla, proč děti přišly, vysvětlila jim, že má na jaře v přírodě spoustu práce a poprosila je, aby jí s prvními jarními krůčky pomohly.

Ony se s nadšením pustily do práce – pro včeličky na trávníku vykouzlily barevné kytičky z plastových víček, pomáhaly žabičce nanosit vodu do vyschlých rybníčků, zahrály si na ptáčky a pro ptáčátka nasbíraly papírové žížalky, beruškám na paloučku vysely mladou jarní travičku z krepového papíru, kropenaté slepičce pomohly najít zatoulaná vajíčka, roztřídily pomíchané jarní barvičky a nakreslily krásná jarní sluníčka.

Potom už zbýval jen poslední krok – zazpívat jaru písničku a barevnými papírovými klíči odemknout přírodě jarní bránu. Víla Květinka byla s malými pomocníčky moc spokojená, všem dětem poděkovala a každého obdarovala malou kytičkou. Děti si slunečné dopoledne krásně užily a skvěle se pobavily – a to jsme také chtěly.

Každého, kdo se chce seznámit s aktivitami a nabídkou dalších akcí, které pro děti v naší mateřské škole chystáme, srdečně zveme v pátek 27. března na Den otevřených dveří v mateřské škole Pohádka ve Sportovní 2940 (od 9.30 do 11 hodin) a na Slovanech 2966 (od 13 do 16 hodin). V uvedený den si mohou rodiče s dětmi prohlédnout jednotlivé třídy, pohrát si v nich a dozvědět se aktuální informace o zápisu do mateřské školy. Krásné jarní dny všem čtenářům přejí děti a dospěláci z mateřské školy Pohádka.

Jitka Andrlová, ředitelka
mateřské školy Pohádka