Jaroslav Němec, známý jako maxijedlík, na slavnostech farmy Český chřest v Hostíně u Vojkovic dosáhl v soutěži Chřestožrout roku rekordu. V desetiminutovém limitu snědl třiašedesát kusů čerstvého zeleného chřestu.

Zdroj: Tereza Pácaltová

A to přitom pouhý den předtím na jiné soutěži na Moravě spořádal za pět minut přes kilo a čtvrt makronek a před týdnem vytvořil rekord v pojídání prasečích uší.

Chřest má maxijedlík rád v jakékoli úpravě. „Nejlépe na grilu, neboť je to sezonní záležitost,“ říká Jaroslav Němec. Mezi jeho oblíbená jídla patří například ovocné tvarohové knedlíky, halušky nebo indická vegetariánská kuchyně. Mimo soutěže se totiž stravuje zdravě a jeho domácí porce nejsou rekordní, ale běžné.

Na neratovickém náměstí Republiky se na konci dubna konal také food festival.
V Neratovicích budou farmářské trhy ve všedním dni. Začíná se v polovině května

Chřestové slavnosti se konají v Hostíně u Vojkovic každý rok, od loňska se navíc staly chřestovými a křenovými slavnostmi. Letos jim patřil druhý květnový víkend a přilákal do středočeské vesnice davy návštěvníků. Čekaly tam na ně chřestové i křenové lahůdky, kulinářské show, ukázky pěstování chřestu a křenu přímo na polích, muzika nebo soutěže Chřestožrout roku a Křenostrouhač roku.