Vše se zaseklo na podmínkách Správy železniční dopravní cesty. Podle místostarosty města Mělníka Milana Schweigstilla ale poslední jednání nasvědčují tomu, že je vše na dobré cestě.

„Správa železniční dopravní cesty ustoupila ze svých podmínek a stavbu bez problémů povolí až ke kolejím. Stavět se začne v průběhu příštího roku,“ vysvětlil starosta.

U železničního přejezdu mívají potíže především přespolní řidiči, kteří chtějí směrem z města na Chloumek odbočit z Kokořínské do Nádražní, a zůstávají ve svém jízdním pruhu. Zkušení domácí řidiči, mířící stejným směrem, už totiž většinou stojí v souběžné řadě a čekají na chvíli, kdy budou moci zahnout doleva. Podle místostarosty Milana Schweigstilla je jediným technickým řešením křižovatky ulic Nádražní a Kokořínská vytvoření středového odbočovacího jízdního pruhu. Kruhový objezd by se tam totiž nevešel.

Rekonstrukcí zde vzniknou odbočovací pruhy tak, aby i v situaci, kdy jsou spuštěné závory, doprava v Nádražní ulici nestála a netvořily se zbytečně dlouhé kolony.

Odbočovací pruh vznikne v současném zeleném pásu, který je před prodejnou Legato. Prostor pro úpravy vznikne i díky tomu, že Správa železniční dopravní cesty zruší dvě nevyužívané koleje a posune závory blíž k hlavní koleji. Po dobu celé rekonstrukce bude doprava řízena semafory.

Ředitelství silnic a dálnic chce tuto křižovatku propojit s novým rondelem u čerpací stanice mezi ulicemi Kokořínská a Mladoboleslavská. „Máme tam ale mostek přes říčku Pšovku, který je už ve špatném stavu a je nutné jej opravit,“ řekl první místostarosta Mělníka Milan Schweigstill s tím, že nakonec se všemi průtahy bude hotov dříve než křižovatka Nádražní – Kokořínská. „Termín začátku prací byl předběžně stanoven na červen a srpen příštího roku,“ uvedl místostarosta.

Tam ale nastává další dopravní problém. Most přes Pšovku bude muset být po celou dobu rekonstrukce zcela uzavřen a několik měsíců tak hlavní dopravní zátěž ponese Bezručova ulice. „Bohužel to ale jinak vyřešit nejde,“ vysvětlil Milan Schweigstill.

Na hlavním bulváru v Bezručově ulici, kde jsou všechna mělnická nákupní střediska, se tak silně zpomalí průjezd Mělníkem. Řidiči se budou muset obrnit trpělivostí a připravit se na popojíždějící kolony.