Zahrada prošla v roce 2015 rekonstrukcí a nyní je využívána k nejrůznějším činnostem. Lesní prostředí poskytuje dostatek možností ke zkoumání rostlin a živočichů a děti jsou v této souvislosti vedeny ke kladnému vztahu k přírodě. Každá ze šesti tříd má dokonce svůj vlastní záhonek. Děti tak mohou pěstovat kytičky, ale také brambory, hrách nebo ředkvičky. Paní kuchařky posléze vypěstované dobroty rádi zařadí do jídelníčku. Ve školce jsou děti od tří do sedmi let.

Třídy jsou rozdělené způsobem, aby se v každé nacházela přibližně stejná věková skupina. Zákonitě k sobě pak děti mají blíž, jsou klidnější a i paním učitelkám se tudíž lépe pracuje. K dispozici jsou také asistentky pedagoga pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Všichni pracovníci dbají na to, aby v dětech rozvíjeli základní dovednosti a znalosti potřebné pro život. Vzdělávací program zahrnuje také plavání, divadelní představení, pravidelné výlety a školu v přírodě.

Všechny třídy jsou v současné době renovovány. Došlo k výměně nábytku, dveří a dokončena byla také rekonstrukce umýváren. V obou budovách nachází příjemné prostředí a péči všech zaměstnanců přes sto dvacet spokojených a usměvavých dětí, které budou jednou na toto životní období jistě vzpomínat s láskou.

Příště si představíme děti z MŠ Písnička z Neratovic. V tištěném vydání Mělnického deníku ve středu 15. května 2019!