Velká radost a nadšení! Takové jsou reakce dětí a rodičů z Odolena Vody. Dětské centrum Sluníčko se v minulých dnech totiž přestěhovalo do nových prostor, které se nachází v areálu fotbalového stadionu.

„Dříve Sluníčko sídlilo v ulici V Malém háji. Budova byla už ve špatném stavu, a tak jsme byli nuceni přestěhovat se. Velmi nám v tom pomohlo samotné město Odolena Voda. Nabídlo nám nové prostory a výrazně nám pomohlo při stěhování. Pokrylo například technické služby a vymalování,“ uvedla Jitka Hrabánková z Dětského centra Sluníčko.

V pomoci nezůstali pozadu však ani rodiče. Maminky i tatínkové pomáhali s přestěhováním vybavení dětského centra. „Rodiče nám pomáhali odmontovat žebřiny a do nových místností je zase přimontovat, stěhovat vybavení. Byla to taková společná práce,“ řekla Hrabánková.

Jediná nevýhoda, kterou stěhování Sluníčku přineslo, je zmenšení prostoru. Dříve děti a rodiče mohli využívat celkem tři místonsti. V budově u fotbalového stadionu disponují pouze dvěma místnostmi. „Zmenšení prostoru nás trochu omezilo. Museli jsme dokonce prodloužit otevírací dobu, aby se tu v jeden čas nesetkával přiliš velký počet dětí a rodičů. Rozšíření otevírací doby však není řešení jen kvůli omezeným prostorám, ale také kvůli zvýšenému zájmu lidí. V Odolena Vodě přibyly nové rodiny s dětmi a o aktivity Dětského centra Sluníčko mají opravdový zájem,“ podotkla Hrabánková.
Dětské centrum do stěhování vložilo kolem deseti tisíc korun, za které se pořídilo nové vybavené a také podlahové krytiny. Za dalšími investicemi stojí samotné město, které má podle slov Jitky Hrabánkové na novém Sluníčku lví podíl a patří mu velký dík.

A jaké akce chystá dětské centrum do své pomyslné nové éry? První bude lampionová výprava za pokladem tuto neděli 18. listopadu. Dále pak Mikulášská nadílka v klubu Aero v Odolena Vodě. „Rádi bychom uspořádali i karneval, ale z důvodu velkého zájmu projednáváme možnost jeho uskutečnění ve volejbalové hale,“ dodala na závěr Jitka Hrabánková.