Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého šlo o ženu ve věku mezi padesáti a šedesáti lety. U sebe neměla nic, co by přispělo k rychlému odhalení její totožnosti.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala žena vyběhla před půl osmou přímo před projíždějící vlak, na místě vzdáleném asi dvě stě metrů od železničního přejezdu na trati mezi Neratovicemi a Všetaty, u nádraží směrem k Labi.

„Přestože strojvedoucí použil rychlobrzdu, už neměl šanci zastavit," řekl Martin Drápal a doplnil, že šlo o příliš krátkou vzdálenost a brzdná dráha vlaku je několik set metrů.

Žena se pohybovala na místě, které je veřejnosti nepřístupné. „Je pravděpodobné, že šlo o sebevraždu," poznamenal mluvčí Drážní inspekce.
Provoz na trati mezi Neratovicemi a Všetaty musel být po smrtelné nehodě zastaven, vlaky tam začaly jezdit až po deváté hodině.

Ve středních Čechách je v letošním roce výrazně více nehod, při kterých vlaky srazily chodce, než v minulosti. „Od začátku roku došlo už k jedenácti střetům vlaků s lidmi, šest z nich přitom zahynulo, dalších pět bylo zraněno," uvedl Martin Drápal. Za stejnou dobu loňského roku bylo v kraji osm střetů vlaků s lidmi, sedm z nich přitom zemřelo a jeden byl zraněný.

V Neratovicích přitom jde už o druhou letošní smrtelnou nehodu na kolejích. Před dvěma měsíci tam zemřel na trati v Mlékojedech student místního gymnázia.