Mladý šofér osobního vozu audi, kterého v pátek dopoledne v Chudolazích kontrolovali mělničtí dopravní policisté, se obcí řítil rychlostí 112 kilometrů za hodinu. Stal se tak na Mělnicku rekordmanem letošní dopravně bezpečnostní akce Řídím, piju nealko pivo, kterou ve spolupráci s policisty pořádal Svaz českých pivovarů a sladoven. close Řidiči, kteří před jízdou nepopíjeli, dostali nealko pivo. zoom_in

Přestože řidič rychlého auta přijde s největší pravděpodobností na několik měsíců 
o řidičský průkaz, od Kryštofa Suchana dostal nealkoholické pivo a jednorázový alkohol tester. Policisté totiž v jeho dechu nenaměřili žádný alkohol.

„V rámci akce Řídím, piju nealko pivo dáváme každému řidiči, který před jízdou nepožil alkohol, plechovku nealkoholického piva a alkohol tester, jímž si může prověřit dech před jízdou. Největším problémem totiž bývá především zbytkový alkohol,“ konstatoval Kryštof Suchan zastupující pivovarníky a sladovníky, který motoristy na rozdíl od policistů potěšil.

Dopravně bezpečnostní akce Řídím, piju nealko pivo, se na českých silnicích koná už několik let. Na Mělnicku to bývá většinou právě v Chudolazích, jimiž prochází frekventovaná silnice I/9.

„Jde o vytížený úsek s častou nehodovostí. Když se 
v Chudolazích začínalo měřit, tak téměř každé auto překračovalo nejvyšší povolenou padesátku. Od té doby se ale řidiči dost ukáznili,“ přiblížil mělnický dopravní policista Martin Příhoda, podle něhož většina lidí, kteří se dopustí přestupku, jede rychlostí okolo sedmdesátky. „Jsou tu ale 
i tací, kteří překročí stovku. To už je přestupek, za který hrozí zákaz řízení,“ doplnil jeho kolega Karel Pavlík.

Řidiči, kteří v pátek jeli přes Chudolazy podle předpisů, a navíc získali odměnu za čistý dech, odjížděli s úsměvem na tváři. Jedním z nich byl 
i Karel Fichtner z České Lípy.

close Řidiči, kteří před jízdou nepopíjeli, dostali nealko pivo. zoom_in
„Ještě se mi nestalo, abych při silniční kontrole něco dostal, tedy kromě pokuty. Nealko pivo už jsem neměl asi dva roky, takže si ho teď při cestě rád dám,“ řekl spokojený řidič Citroënu C3.

Během dvou hodin mělničtí policisté v Chudolazích rozdali čtyři pokuty za překročení rychlosti a dva neukázněné řidiče předali úředníkům správního odboru mělnické radnice. Jednoho kvůli překročení nejvyšší povolené rychlosti o více než čtyřicet kilometrů v hodině a druhého z toho důvodu, že se svým přestupkem nesouhlasil.

A trestu neuniknou ani další rychlí řidiči, které radar zachytil ve chvíli, kdy policisté řešili jiné přestupky. Ti se 
o tom brzy dozvědí prostřednictvím úřední obsílky.