Město ovšem upozorňuje, že lidé mají stále možnost biodopad odvážet na sběrné místo, které se nachází v Dlouhé ulici za fotbalovým hřištěm a má otevřeno v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Veřejnost by se ale měla vyvarovat tomu na sběrné místo dovážet stavební suť nebo nebezpečný odpad jako například eternit nebo azbest. Město také upozorňuje, že na místo nepatří pneumatiky, v jejichž případě mají občané využít některé ze smluvních míst zpětného odběru, tedy většinou autoservisy nebo pneuservisy. Ti, kteří se potřebují pneumatik zbavit, s nimi mohou zavítat například do Vojkovic nebo Kralup nad Vltavou.

Pošta ve Veltrusech mění otevírací dobu

Česká pošta ve Veltrusech mění svoji otevírací dobu. Až do 10. července ji může veřejnost navštívit vždy o všední dny buď dopoledne, a to od 8 do 10:30, nebo odpoledne od 13:15 do 16:45 hodin. V sobotu se pak do budovy v Palackého ulici lidé dostanou od 8 do 10:30 hodin. V neděli má pošta zavřeno.

Most v Lužci nad Vltavou.
Řidičům se otevřely nové mosty ve Vraňanech a Lužci nad Vltavou

Věž otevře pouze na den

Pouze na jeden den bude 11. července od 9 hodin pro veřejnost otevřená Vodárenská věž. Zájemci budou mít možnost spatřit Mělník z výšky z místa, které není běžně veřejnosti přístupné. Vstup bude volný, průběžně po celý den, bez objednání.

K moři? Do Mělníka!

V sobotu 11. července se náplavka u Vinařství Bettina Lobkowicz promění na přímořský přístav plný exotických chutí a vůní. Zahraje Balkánská dechovka, okouzlí ohňová show a zakotví Loď Tajemství s divadlem a připraven je další program.