„Dokáže poslouchat naše názory a problémy, které nám poté pomůže vyřešit. Víme, že se na ni můžeme obrátit s čímkoli, je naší oporou.“ Podobnými slovy hodnotí žáci a studenti škol na Mělnicku své oblíbené učitele a profesory, které nominovali do soutěže Mělnického deníku Hvězda za katedrou.
Slov uznání na adresu oblíbených kantorů přišlo do redakce mnoho. Je z nich jednoznačně patrné, že školáci a studenti jejich profesionalitu a vstřícnost dokážou ocenit.

A že je ve školách na Mělnicku stále mnoho populárních učitelů, je jasné z počtu nominovaných: sešlo se jich celkem třiadvacet.
Většinu učitelů nominovali žáci základních škol, ti poslali celkem devatenáct nominací. A nebylo výjimečné, když jednoho učitele nominovali žáci z několika tříd.

Studenti středních škol přihlásili do soutěže celkem čtyři učitele: tři, kteří působí v Neratovicích, a jednu profesorku z Mělníka.

Nominované učitele představíme postupně v tištěné verzi Mělnického deníku, všechny pak naleznete už nyní na tomto webu melnicky.denik.cz. Všichni nominovaní kantoři měli možnost odpovědět na otázky týkající se jejich vzpomínek na školní léta a vlastní učitelskou praxi.

PRO UČITELE ZÁKLADNÍCH ŠKOL HLASUJTE ZDE

PRO STŘEDOŠKOLSKÉ UČITLE HLASUJTE ZDE