Dvacítku přihlášených účastníků rozdělila odborná porota složená ze zástupců hlavního organizátora, internetového deníku M-region, a dalších spolupořadatelů do dvou kategorií. O ocenění tak bojovalo jedenáct měsíčníků a devět občasníků.

Porota hodnotila grafické zpracování zpravodajů, jejich jazykovou úroveň, aktuálnost a pestrost, existenci názorové rubriky a dostupnost.

Z jedenácti měsíčníků Mělnicka a Prahy – východ získaly nejvíce bodů městské listy Čelákovic, hned za nimi skončila Mělnická radnice, třetí místo obsadil zpravodaj Úval. Z devítky občasníků se porotě nejvíce líbil zpravodaj Březiněvsi, za kterým skončil Jenštejnský list. Třetí příčku pak obsadily Tišické rozhledy.

Grafické novinky

Jejich šéfredaktorka Naďa Černá uvedla, že z umístění na stupních vítězů má dobrý pocit. „Poměrně nedávno jsme zavedli určité grafické novinky. Myslím si, že na obec našeho rozsahu je úroveň Tišických rozhledů poměrně zajímavá," popsala. „Výsledek nás příjemně překvapil, nečekali jsme to. Nicméně je to potvrzení toho, že svou práci děláme v redakci dobře," pochvalovala si.

Velkou radost z místa těsně pod nejvyšším stupínkem měla i Helena Vavřinová, šéfredaktorka Mělnické radnice. „Do soutěže jsme se přihlásili, protože jsme chtěli získat objektivní hodnocení našeho zpravodaje," vysvětlila. „Soutěž považuji za dobrý nápad a chci poděkovat jejím organizátorům. Pokud se uskuteční další ročník, určitě se znovu přihlásíme. A pokusíme se vyhrát," netajila se svými cíli.

Další ročníky budou

První, zkušební ročník soutěže zhodnotil kladně i Jaroslav Svobody, šéfredaktor M-regionu. „Zájem o účast v soutěži nás překvapil, věřím, že v dalších ročnících bude ještě větší," poznamenal.