Už sedmý rok je cílem Go kurzů především seznámit studenty mezi sebou i s jejich třídními profesory, kteří s nimi tři dny v kempu prožili. „Než jsme začali Go kurzy pořádat, studentky se pořádně rozkoukaly až tak kolem vánočních svátků,“ řekla pro Mělnický deník vedoucí kurzů Ilona Jiřičková.

Za tři dny mají účastníci možnost poznat, jak se kdo z jejich nových spolužáků chová v kolektivu, jak reaguje při zábavných hrách a co od koho tedy mohou čekat.

Studenti na kurzu hojně debatovali například o zvládání stresu. V průběhu tří dnů hráli hry s psychologickým nebo naučným podtextem.

Například hra Slepec je přímo zaměřena na důvěru, domluvu bez kontaktu očí a zapamatování jmen. Osoba se zavázanýma očima se při ní musí absolutně spolehnout na vrstevníka, který ji naviguje při pohybech přes jednoduché překážky.

Strategii a plánování si studenti osvojili při hře Seřaďte se. Důkaz zkreslenosti a nepřesných informací si zase ověřili při hře Obrázek. Při ní se snaží skupina nakreslit obrázek, který nevidí a postupuje pouze podle rad jiné osoby. „Mimo jiné jim to ukáže, že stojí za to být ve škole, než aby později získávali informace z jiných zdrojů, například od kamarádů,“ podotkla profesorka Jiřičková.

Dále se studenti dozvěděli například zajímavosti o své nové škole z úst ředitele a zkusili si i natáčet video podle vlastní režie. Vedle plnění všech možných úkolů a soutěží patřilo ke kurzu také společné posezení, doplněné hrou na kytaru, a kinoprojekce filmů z předešlých akcí školy. Vzhledem k chladnému a deštivému počasí odpadlo každoroční zkouška slaňování.