Informaci zveřejnilo město Neratovice na svém Facebooku. „Ve Spolaně opět nahlášena bomba. Probíhá evakuace zaměstnanců. O dalším vývoji budeme informovat,“ napsalo.

Zprávu přinesly obce Libiš i SDH Libiš se zdůrazněním, že na místě zasahují složky IZS. Mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora zásah potvdil, pro další informace odkázal však na Policii ČR. „Na místě spolupracujeme s ostatními složkami IZS," sdělil. Mluvčí policie Pavel Truxa vzápětí potvrdil, že bombu ohlásil telefonicky anonym. „Na místě probíhá evakuace zaměstnanců  a prohlídka areálu," řekl těsně po osmé hodině ranní.

Tomáš Rada ze skupiny ORLEN Unipetrol RPA v 9 hodin ráno doplnil, že po nahlášení bomby začala společnost ihned jednat. „Spolupracujeme s Policií ČR a informovali jsme zastupitele okolních obcí. Veškeří pracovníci, kteří nejsou nezbytně potřební k řízení provozů, jsou evakuováni před výrobní areál. Výrobní proces nebyl přerušen. O dalším dění budeme informovat na základě informací od Policie ČR," uvedl.

Těsně po poledni pak informoval, že policisté ukončili prohledávání areálu. "Ohlášenou bombu nenašli a potvrdili, že areál je bezpečný. Zaměstnanci se nyní vracejí na svá pracoviště. Výrobní proces nebyl přerušen. Děkujeme Policii ČR a dalším složkám Integrovaného záchranného systému (IZS), MěÚ Neratovice, krizovému štábu a podnikovým hasičům Spolany za profesionální zásah a spolupráci," dodal Ráda.